FAQ Autokros

Musím mít řidičák? 

Ano, každý účastník našich závodů musí mít platný řidičský průkaz skupiny B a z toho samozřejmě vyplývá, že mu musí být 18 let. Řidičský průkaz od 17ti let pro nás není platný. 

Jaké jsou hlavní ceny?

Na vítěze čekají výherní ceny v ceně okolo 15.000 Kč. Když budeme mít dobrou náladu, tak to bude i více!

Jaké musím mít vybavení v autě? 

Závoďák musí mít povinně: minimálně vnitřní POLO-RÁM (celorám vítaný), funkční: PÁSY, BRZDOVÁ SVĚTLA A HASIČÁK (viz. technické požadavky). 

Technický stav bude před závodem kontrolovat přejímací technik. Při nesplnění těchto podmínek NEBUDE TÝMU UMOŽNĚNO ZÁVODIT BEZ MOŽNOSTI NÁHRADY ZA STARTOVNÉ!!

Co je na autě zakázáno? 

Auto nesmí mít vnější rám, tažné zařízení a ostré hrany.

Technický stav bude před závodem kontrolovat přejímací technik. Při nesplnění těchto podmínek NEBUDE TÝMU UMOŽNĚNO ZÁVODIT BEZ MOŽNOSTI NÁHRADY ZA STARTOVNÉ!!

Jsou auta na závodech kategorizovány?

Auta nejsou rozdělena do žádných kategorií (objem, výkon ani pohon). Upozorňujeme, že se jedná o kontaktní (NE DERBY!) hobby-autokros a může dojít ke zničení vašeho auta (vaším nebo cizím zaviněním) BEZ NÁHRADY ŠKODY. 

Můžu mít auto upravené?

Samozřejmě ano. Máme cenu i pro největšího krasavce, s auty si pořádně pohrajte. Úpravy auta však nesmí přesahovat přes auto do stran. Zakázány jsou  ostré hrany, demoliční tyče vepředu či vzadu.

Můžou se během závodu střídat řidiči?

Můžete, od toho jste tým! Během závodu můžete volně zajíždět do depa a podle vaší strategie se střídat. Na jeden tým je dovoleno pouze jedno aktivní auto!!!

Co mám mít během závodu na sobě?

Každý řidič musí mít během jízdy HELMU, dlouhé oblečení a pevnou obuv. Nehořlavá kombinéza, rukavice a závodní boty jsou jedině výhodou.

Je závod kontaktní?

Rozhodně neodejdete domů s leštěnkou a přátelský kontakt je samozřejmostí, ale NENÍ TO DERBY. V případě nedodržení fair-play budete nejdříve penalizováni a v krajním případě vám hrozí i diskvalifikace.

Kde uvidíme, jak si během závodu vedeme?

Na místě je časomíra s přímým přenosem na obrazovce. Uvidíte svůj tým, kolik máte na kontě kol a vaše nejrychlejší kolo.

Můžu auto servisovat během závodu? 

Ano. Náhradních dílů si vezměte, kolik potřebujete. Benzín/naftu dolévat můžete pouze za vypnutého motoru.

Co jídlo? 

Na všech závodech vám jídlo a pití zajistíme. Dovézt si ale můžete i svoje.